Om Substans

Mission

Som udviklingspartner skaber vi læring og udvikling på social- og sundhedsområdet gennem målrettede uddannelsesforløb og organisationsudvikling.

Værdier

  • Levere substans
  • Skabe effekt
  • Nytænkende
  • Proaktive
  • Videns tunge
  • Ambitiøse

Vision

Vores vision er, at borgerne styrkes i mødet med kompetente kommunale organisationer, der har blik for helhed og sammenhæng.

Fordi:

·       Vi har indgående praksiskendskab

·       Vi har viden om nyeste forskning og tendenser på området

·       Vi kan koble og implementere strategi i praksis

·       Vi er ambitiøse og udfordrer

·       Borgerne kan mærke, vi har været der

Vores indsatser har effekt, fordi vi rådgiver med substans

Vores kerneopgaver er

  • Uddannelse og kurser for medarbejdere og ledere om generelle og specifikke forhold i myndighedsopgaven og -funktionen
  • Konsulentstøtte til forandringer i organisationen baseret på en dyb indsigt i de faglige og organisatoriske forhold
  • Årskongresser for ledere og medarbejdere i myndighedsfunktionerne, hvor aktuelle emner og ”tidens trends” sættes i et teoretisk og praktisk lys
  • Sparring på faglige og ledelsesmæssige udfordringer

 

Vores kerneopgaver understøtter hinanden, fordi de dækker fundamentale og afgørende behov hos vores kunder. Vores opgaveløsning bygger på erfaringsbaseret og teoretisk viden om praksis, og skaber læring på forskellige niveauer i organisationen.

Hvem er vi?

Karin Storr

Partner i Substans

karin@substans-konsulenthus.dk
+45 2616 9380

Egebækvej 7
8270 Højbjerg

Charlotte Nejmann Kjær

Partner i Substans

charlotte@substans-konsulenthus.dk
+45 2544 4770

Niels Ebbesens Vej 19
1911 Frederiksberg

Christian Buskjær Christensen

Chefkonsulent i Substans

christian@substans-konsulenthus.dk
+45 4041 0335

Niels Ebbesens Vej 19
1911 Frederiksberg

Rikke Ø. Asmussen

Chefkonsulent i Substans

rikke@substans-konsulenthus.dk
+45 6179 8066

Niels Ebbesens Vej 19
1911 Frederiksberg

Louise Bjerre Bojsen

Uddannelseschef i Substans

louise@substans-konsulenthus.dk
+45 4279 2660

Maja Dror Lildal

Udviklingskonsulent i Substans

maja@substans-konsulenthus.dk
+45 6017 6765 

Kristian Hassing

Juniorkonsulent i Substans

Kristian@substans-konsulenthus.dk

Vores tilknyttede konsulenter

Ad Board