Om Substans

Det er vores mission

at levere indholdsmæssig tyngde og altid stræbe efter at skabe den bedste effekt for vores kunder.

I Substans er vi

  • Nytænkende
  • Proaktive
  • Videnstunge
  • Ambitiøse

 

Det er vores vision

som udviklingspartner at skabe læring og udvikling på social- og sundhedsområdet gennem målrettede uddannelsesforløb og organisationsudvikling.

Det kan vi fordi:

  • vi har indgående kendskab til vores kunders praksis.
  • vi har viden om nyeste forskning og tendenser på området.
  • vi kan koble og implementere strategi i praksis.
  • vi er ambitiøse og udfordrer.
  • borgerne kan mærke det, når vi har stået for et uddannelses- eller udviklingsforløb.

Vores kerneopgaver er

  • uddannelse og kurser for medarbejdere og ledere om generelle og specifikke forhold i myndighedsopgaven og funktionen.
  • konsulentstøtte til forandringer baseret på en dyb indsigt i de faglige og organisatoriske forhold.
  • årskongresser for ledere og medarbejdere i myndighedsfunktionerne, hvor aktuelle emner og ”tidens trends” sættes i et teoretisk og praktisk lys.
  • sparring på faglige og ledelsesmæssige udfordringer.

Vores kerneopgaver understøtter hinanden, fordi de dækker fundamentale og afgørende behov hos vores kunder. Vores opgaveløsning bygger på erfaringsbaseret og teoretisk viden om praksis og skaber læring på forskellige niveauer i organisationen.

Hvem er vi?

Karin Storr

Partner i Substans

karin@substans-konsulenthus.dk
+45 2616 9380

Egebækvej 7
8270 Højbjerg

Charlotte Nejmann Kjær

Partner i Substans

charlotte@substans-konsulenthus.dk
+45 2544 4770

Niels Ebbesens Vej 19
1911 Frederiksberg

Christian Buskjær Christensen

Chefkonsulent i Substans

christian@substans-konsulenthus.dk
+45 4041 0335

Niels Ebbesens Vej 19
1911 Frederiksberg

Louise Bjerre Bojsen

Udviklingskonsulent og uddannelsesansvarlig i Substans

louise@substans-konsulenthus.dk
+45 4279 2660

Niels Ebbesens Vej 19
1911 Frederiksberg

Stinne Have

Udviklingskonsulent i Substans

Stinne@substans-konsulenthus.dk

Niels Ebbesens Vej 19
1911 Frederiksberg

Morten Wendler Jørgensen

Udviklingskonsulent i Substans

Morten@substans-konsulenthus.dk

+45 7249 7484

Niels Ebbesens Vej 19
1911 Frederiksberg

Zoe Anna Burke

Juniorkonsulent i Substans

Zoe@substans-konsulenthus.dk

Kristian Storr

Juniorkonsulent i Substans

Kristian@substans-konsulenthus.dk

Vores tilknyttede konsulenter